Nieuws

Meteo Zeijen januari 2018


 De gemiddelde temperatuur van januari 2018 kwam uit op + 4,4 °C en dat ligt ruim boven het langjarig gemiddelde voor ons dorp van  + 2,5 °C. Er waren deze maand slechts 4 vorstdagen. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt 13.

De laagste temperatuur werd gemeten in de nacht van 8 en die van 9 januari:  – 3 °C. De hoogste temperatuur bedroeg + 14 °C op 24 januari. En zo’n hoge maximumtemperatuur in januari werd nog niet eerder gemeten door meteo Zeijen.

De sneeuwmaand deed zijn naam geen eer aan; er waren slechts 2 dagen waarop het even sneeuwde. Hagelen deed het op 1 dag.

In totaal werd deze maand 99 mm. neerslag afgetapt en daarmee was het een te natte maand. Normaal valt er 81 mm.

Het woei deze maand vaak. Op 3 januari hadden we te maken met een Zuidwester storm. De zwaarste windstoot haalde 77 km/uur wat neerkomt op windkracht 9. Elders in het land leidde deze storm tot forse schade, maar bij ons viel het gelukkig mee.

Ook op18 januari stond er veel wind. De zwaarste windstoot (Zuidwest) haalde 71 km/uur of wel windkracht 8.

  6-02-2018
 At de Groot, Henk

pagina terug