Nieuws

Meteo Zeijen november 2017

Regen voor de preek,
is regen voor de hele week

November 2017 was een met een gemiddelde temperatuur van 6,8 °C tamelijk zacht. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt momenteel 6,0 °C. De hoogste temperatuur in deze slachtmaand bedroeg 15 °C op 2 november.
Het koudst was het deze novembermaand in een drietal nachten toen de temperatuur daalde naar – 1 °C.
Er waren deze maand 3 vorstdagen en in 3 nachten kwam nachtvorst voor (vorst op klomphoogte).

Er viel deze maand slechts 60 mm regen en dat ligt flink onder het gemiddelde van 81 mm. voor ons dorp. De natste dag was 20 november met een aftapping van 71/2 mm. Onweer of sneeuw is deze maand niet waargenomen. Wel was er 1 dag dat het hagelde.

De meteorologische herfst 2017 (september t/m november) had een gemiddelde temperatuur van 11,0 °C en daarmee was de herfst iets aan de warme kant. Het langjarig gemiddelde voor Zeijen bedraagt thans 10,1 °C.
Met in totaal 265 mm neerslag verliep de herfst natter dan normaal voor Zeijen (241 mm.)

Blaast noordenwind met decembermaan,
dan houdt de winter vier maanden aan.

  7-12-2017
 At de Groot / Erna

pagina terug