Nieuws

Meteo Zeijen februari 2015

Als de specht lacht,
hij regen verwacht

Februari was niet echt een wintermaand met een temperatuur van + 2,9 °C. Het langjarig gemiddelde voor februari in Zeijen staat op + 2,6°C dus de maand was aan de warme kant. In ons dorp konden toch nog 16 vorstdagen worden genoteerd maar tot dragend ijs kwam het niet. De hoogste temperatuur werd gemeten op 14 februari: +10 °C. en het koudst was het met - 6 °C op 5 februari.

Deze maand werd  53 mm. neerslag afgetapt. Het langjarig gemiddelde voor Zeijen bedraagt nu 59 mm. Sneeuwen deed het op 5 dagen, op één dag viel hagel, één keer ijzel en één keer ijsregen.
De gemiddelde temperatuur over de meteorologische winter 2014-2015 (december, januari en februari) bedroeg + 3,4 °C en dat ligt boven het langjarig gemiddelde van + 2,7°C.
De afgelopen winter bracht aan neerslag 274 mm. en was daarmee aan de natte kant. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt 223 mm.

Voor Zeijen komt het "Wintergetal van Hellman"  (de som van alle negatieve etmaalgemiddelden) uit op 12. Dit getal is in de meteorologie een maat voor de strengheid van de winter. Daarmee valt de afgelopen winter in de categorie "vrij zacht".

"Welkom lente, laat mij leven:
ik zal u in mei een jongske geven" zegt de koekoek.

  7-03-2015
 At de Groot / Erna

pagina terug