Nieuws

Zeijer Komedie brengt ‘Allo ‘Allo op de planken!

Er worden 4 voorstellingen gegeven en op 1 februari is er een bijzondere discussiemiddag, onder begeleiding,  met als thema: "Is de oorlog wel echt voorbij in ons dorp?"
Hierbij is geen pers aanwezig.
Klik voor alle bijzonderheden hierover, verdere informatie en tijden op MEER.

Passend bij 75 jaar bevrijding tovert de toneelgroep Zaal Hingstman om tot een Frans café midden in de oorlog

Zo kruipen de spelers van de toneelgroep uit Zeijen in februari 2020 in de huid van kastelein René, zijn vrouw Edith, zijn schoonmoeder, zijn serveersters Yvette en Mimi, zijn verzetsheldin Michelle, zijn gekke gast LeClerc, zijn net te lieve Gruber, zijn Italiaanse bezetter kapitano Alberto Bertorelli, zijn Duitse bezetters kolonel Von Strohm, generaal Schmerling, Herr Flick en Helga. En dan is er ook nog een agent Crabtree en twee Britse piloten…

De schrijvers van de TV-serie uit de jaren ’80, Jeremy Lloyd en David Croft, hebben ook een toneelstuk met dezelfde personages geschreven. Daarmee heeft de TV-cast nog 10 jaar door Groot-Brittannië getoerd. Ondertussen wagen ook Nederlandse toneelgroepen zich aan dit stuk. Het is Engelse humor over een Frans dorpje dat bezet is door Duitsers en een Italiaan. Velen hebben de TV-serie gezien en hebben dan hoge verwachtingen van de toneelversie. Een grote uitdaging voor de Zeijer Komedie.

Er is een paar jaar door het bestuur over nagedacht. Wanneer is het een geschikt moment om zoiets op te voeren. Of is dat geschikt moment er nooit? Past een humoristisch oorlogsstuk als ‘Allo ‘Allo wel in Zeijen? Met de aankondiging van extra evenementen in het kader van 75 jaar bevrijding, wist de Zeijer Komedie het zeker: 2020 is het jaar waarin het moet gebeuren. Dat betekent: extra spelers vragen, ex-spelers en nieuwe spelers. Dat betekent ook: eerder beginnen met repeteren. En misschien ook wel: extra voorstellingen.

Regisseur Bert Rossing wil meer dan alleen een stuk opvoeren. Hij wil mensen samenbrengen en met elkaar laten praten over de tweede wereldoorlog. Hoe leeft het nog in het dorp, in de gemeente Tynaarlo? Is de oorlog na 75 jaar echt wel voorbij. Of worden de kinderen of kleinkinderen nog nagewezen naar aanleiding van de acties van opa of oma? Op de dag van de première, zaterdag 1 februari, organiseert de Zeijer Komedie een discussiemiddag onder begeleiding waar gepraat kan worden over de vraag ‘Is de oorlog echt voorbij in ons dorp?’. En ook wil Rossing kijken waar de grens ligt voor een toneelgroep. Wat kun je wel zeggen op toneel en wat niet. Aanvang discussiemiddag op 1 februari: 14.00 uur. Vrij entree. Geen pers.

De vier voorstellingen van ‘Allo ‘Allo zijn op:

Zaterdag 1 februari 20.00 uur
Zondag 2 februari 14.00 uur
Vrijdag 7 februari 20.00 uur
Zaterdag 8 februari 20.00 uur met muziek

Kaarten kosten € 10,— en reserveren wordt aangeraden. Reserveren kan op www.zeijerkomedie.nl

 16-12-2019
 Zeijer Komedie, Bert Rossing (regiseur)/Alie

pagina terug