Nieuws

Wat vind jij belangrijk voor de toekomst van je dorp?

Ook over 30 jaar willen we nog steeds met plezier wonen, werken en recreëren in Tynaarlo. Om daarvoor te zorgen, is het belangrijk dat we nu al nadenken over de toekomst van ons dorp en onze gemeente. Hoe houden we Tynaarlo bereikbaar en aantrekkelijk? Wat doen we in de toekomst met woningbouw? Welke voorzieningen vinden we belangrijk? Willen we meer mogelijkheden voor toerisme en bedrijvigheid? Of kiezen we toch liever voor ruimte en rust? En hoe houden we onze natuur mooi en waardevol? Ook belangrijk: wat doen we met duurzaamheid? En hoe doen we dat dan in ons eigen dorp?

De antwoorden op deze en soortgelijke vragen komen te staan in de omgevingsvisie van Tynaarlo. Elke gemeente in Nederland maakt zo’n visie als basis voor een omgevingsplan.

Het gaat om onderwerpen als samen leven, wonen, mobiliteit, economie, landschap en duurzaamheid. De keuzes die we nu maken gaan een grote rol spelen in het toekomstige beleid van de gemeente. Daarom moeten we er samen voor zorgen dat de visie die we maken goed past bij ons dorp en onze gemeente.

In 2019 en 2020 gaan we hiermee volop aan de slag. Dat doen we samen met alle inwoners. Dat gebeurt op verschillende manieren. Zo komt er een website waar iedereen kan meepraten en meedenken over de toekomst van het eigen dorp en de gemeente. Via de huis-aan-huiskranten, social media en andere kanalen worden stellingen en discussies geplaatst, waarover men via de site in gesprek kan. Ook organiseert de gemeente bijeenkomsten waar inwoners met de gemeente en met elkaar in gesprek kunnen gaan om te bespreken wat zij belangrijk vinden voor de toekomst van de eigen woon- en leefomgeving. En voor basisscholen wordt een leuke schilderwedstrijd georganiseerd, zodat ook de jeugd kan meedoen.

Binnenkort volgt meer!

 22-09-2019
 Menno van den Ham, Henk

pagina terug