Nieuws

Meteo Zeijen april 2018

De echtelijke staat is als de maand april.
Nu storm, dan zonneschijn en dan weer stil

April 2018 was een tamelijk warme maand met een gemiddelde temperatuur van 11,7 °C. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp is momenteel 8,9 °C. Er kwamen nog 2 vorstdagen voor (vorst op waarnemingshoogte). De laagste temperatuur deze maand was –1 °C zowel op 2 als op 6 april. Op 6 april werd het overdag niet warmer dan 4 °C zodat de kachel wel weer aan kon. Het warmst was het op 19 april met 29 °C. Er waren deze maand 4 zomerse dagen waarop de 25°C werd bereikt of overschreden.

Er viel in de grasmaand 65 mm. neerslag en daarmee was de maand aan de natte kant want het langjarig gemiddelde voor Zeijen is 47 mm. Onweren deed het deze maand op 4 dagen en hagelen op 1 dag. In de nacht van 29 op 30 april trok een onweersbui over ons dorp waardoor het vele uren weerlichtte. Het onweer zelf viel mee en voor zover bekend sloeg het ergens in.

Voor ijsheiligen (11 t/m 14 mei) bloemen buiten,
veelal kun je daar naar fluiten,
wacht af tot ze zijn voorbij, de bloemen zijn dan blij

  7-05-2018
 At de Groot/Alie

pagina terug