Nieuws

Meteo Zeijen februari 2018

                Blazen de muggen in februari alarm,
                  houdt dan in maart de oren warm

 

 

Februari 2018 had een gemiddelde temperatuur van – 0,1 °C. Het langjarig gemiddelde voor februari in Zeijen staat op + 2,6°C. De laatste keer dat het februarigemiddelde negatief uitpakte was in februari 2012 toen dit gemiddelde – 0,8 °C bedroeg. Maar wat te denken van februari 1986 toen het uitkwam op - 4,8 °C. Maar die maand werd er dan ook een Elfstedentocht gereden (op 26 februari).

In ons dorp konden 20 vorstdagen worden genoteerd waarvan 5 ijsdagen (hele etmaal onder nul). De hoogste temperatuur werd gemeten op 2 en op 16 februari: +7 °C. en het koudst was het met - 10 °C op 28 februari. Door de harde Noordoost tot Oostenwind bedroeg de gevoelstemperatuur die dag – 18 °C. Het was inderdaad snijdend koud die middag.

Februari was een droge maand met slechts 15 mm. neerslag. Het langjarig gemiddelde voor Zeijen bedraagt 58 mm. Sneeuwen deed het op 10 dagen. Hagelen op 1 dag. Onweer werd ook één keer waargenomen.

De gemiddelde temperatuur over de meteorologische winter 2017-2018 (december, januari en februari) bedroeg + 2,8 °C en dat ligt iets boven het langjarig gemiddelde van + 2,7°C. Het was dus een tamelijk zachte winter maar gelukkig kon er net tijdens de krokusvakantie wel geschaatst worden. Op 1 maart kon de ijsbaan open.

De afgelopen winter bracht aan neerslag 209 mm. en de winter was daarmee aan de droge kant. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt 223 mm.

Voor Zeijen komt het “Wintergetal van Hellman” (de som van alle negatieve etmaalgemiddelden) uit op 29,5. Dit getal is in de meteorologie een maat voor de strengheid van de winter. Daarmee valt de afgelopen winter in de categorie “aan de zachte kant”.

Met de voorjaarszon in top,
kunnen wij ons geluk niet op!

 15-03-2018
 At de Groot, Ella

pagina terug