Nieuws

Meteo Zeijen december 2017

Meteo Zeijen wenst alle lezers een heel gelukkig en gezond nieuw jaar toe.

Soms kan de wind tegen zitten, maar hopelijk heb je hem daarna weer in de rug.


Houden de kraaien school:

zorg dan voor hout en kool

December 2017 was met een gemiddelde temperatuur van + 3,9 °C een tamelijk warme maand. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt momenteel + 3,2 °C. Oudejaarsdag was met 13 °C de warmste dag van de maand. Niet eerder noteerde Meteo Zeijen een oudejaarsdag met zo’n hoge maximumtemperatuur.

Er waren deze maand slechts 4 vorstdagen. Normaal geeft december ons 11 vorstdagen. De laagst gemeten temperatuur bedroeg deze maand - 5,0 °C op 11 december. Vorst aan de grond (nachtvorst) kwam 2 keer voor.

De kerstmaand bracht ons 95 mm. neerslag (normaal voor Zeijen is dat 85 mm.).Sneeuwen deed het op 6 dagen, hagelen op 2 dagen en ijzel werd op 1 dag waargenomen. Onweer werd deze maand niet gesignaleerd. 

Op Nieuwjaarsdag werd rond 23.00 uur een prachtige kring om de volle maan gezien (zie foto). 

Het jaar 2017 had in Zeijen een gemiddelde temperatuur van 10,3 °C en daarmee was 2017 een relatief warm jaar. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt thans 9,6 °C.

In totaal viel er in het afgelopen jaar 922 mm neerslag en daarmee beleefden we een iets te nat jaar. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt nu namelijk 898 mm.

Als de sneeuw valt in het slijk
staat de winter aan de dijk

  8-01-2018
 At de Groot / Erna

pagina terug