Nieuws

Meteo Zeijen oktober 2017

 

Grauwe nevels is gebleken,

zijn van kou een zeker teken

Oktober 2017 had een gemiddelde temperatuur van 12,5 °C en het is daarmee een warme maand. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp staat namelijk op: 10,3 °C. 

De warmste oktoberdag dit jaar was 16 oktober met een maximumtemperatuur van 23 °C. De koudste dag was 31 oktober toen het overdag niet warmer werd dan 12 °C. 

In 4 nachten werd de laagste minimumtempratuur van deze maand gemeten, namelijk 5 °C Er kwamen geen vorstdagen voor en ook nachtvorst werd niet waargenomen. 

 De eikelmaand bracht 91 mm. neerslag en was daarmee te nat (normaal bij ons in oktober: 78 mm). De natste dag was 20 oktober met een aftapping van 18 mm. regen. Hagel, sneeuw en onweer zijn deze maand niet waargenomen. 

 De wijnmaand verliep nogal onstuimig. Op 5 oktober kreeg ons dorp te maken met een echte Noordwesterstorm van windkracht 9. Dat is voor het binnenland ongewoon en omdat nog veel blad aan de bomen zat gingen er heel wat bomen tegen de grond. Onder meer de Hooidijk (zie foto’s) en de Peesterweg raakten hierdoor enige tijd volledig versperd. En op 29 oktober was het weer raak met een Noordwesterstorm van windkracht 8

Zeevogels op 't grien (wei), 

het weer gemien

  8-11-2017
 At de Groot, Aletta

pagina terug