Nieuws

Meteo Zeijen maart 2017

Als maart zacht is in wil,
verwacht men een koude april

De gemiddelde temperatuur van maart 2017 was 7,8°C en dat ligt flink boven het langjarig gemiddelde voor ons dorp (5,4°C). De laatste 25 jaar was alleen maart 2014 warmer met een temperatuur van 8,2 °C. Er waren in totaal slechts 2 vorstdagen (normaal in Zeijen zijn dat er 9). In 5 nachten kwam het op klomphoogte tot vorst (nachtvorst). De laagste temperatuur bedroeg 
- 2 °C (op 25 maart) en de hoogste temperatuur werd gemeten op 31 maart: + 23 °C. 

De lentemaand was aan de droge kant met in totaal 51 mm neerslag. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp staat nu op 63 mm. Er werd op 2 dagen wat lichte sneeuw waargenomen; hagelen deed  het op 1 dag. Onweren deed het niet. De vijf maanden waarin het in ons land gewoonlijk wel eens kan vriezen (november t/m maart) telden deze winter 43 vorstdagen. Normaal zijn dat er in Zeijen 53. Er werden 6 ijsdagen genoteerd (hele etmaal beneden 0 ̊C); gemiddeld over de laatste 30 jaar zijn dat er in Zeijen 12. Sneeuwen deed het deze winter op 12 dagen (normaal: 22).
Het was gezien deze cijfers duidelijk een zachte winter.

                                                      Te vroeg op het land, 
                                                       schade aan alle kant
 23-04-2017
 At de Groot,Lyanne

pagina terug