Nieuws

Meteo Zeijen februari 2017

                                                                
Zont de das zich op Lichtmis (2 februari) dol,
hij kruipt vier weken weer in z’n hol

Februari 2017 kwam uit op een gemiddelde temperatuur van + 4,0 °C. Het langjarig gemiddelde voor februari in Zeijen staat op + 2,7°C dus de maand was aan de warme kant. In ons dorp konden wel 9 vorstdagen worden genoteerd waarvan 3 ijsdagen (hele etmaal onder nul). De hoogste temperatuur werd gemeten op 15 februari: +14 °C en het koudst was het met - 5 °C op zowel 10 februari.

Deze maand werd 67 mm. neerslag afgetapt. Het langjarig gemiddelde voor Zeijen bedraagt 59 mm. Sneeuwen deed het op 3 dagen (meestal lichte sneeuw). Onweer werd niet waargenomen. Op 23 februari kregen we te maken met een echte storm (windkracht 8 tot 9) uit het West tot Zuidwesten Hier en daar werd een boom omver geblazen.

De gemiddelde temperatuur over de meteorologische winter 2016-2017 (december, januari en februari) bedroeg + 3,0 °C en dat ligt boven het langjarig gemiddelde van + 2,7°C. Het was dus een tamelijk zachte winter maar gelukkig kon er eindelijk weer een keer geschaatst worden.
De afgelopen winter bracht aan neerslag 153 mm. en de winter was daarmee aan de droge kant. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt 222 mm.

Voor Zeijen komt het “Wintergetal van Hellman” (de som van alle negatieve etmaalgemiddelden) uit op 47,5. Dit getal is in de meteorologie een maat voor de strengheid van de winter. Daarmee valt de afgelopen winter in de categorie “ aan de zachte kant”.


De winter verteert,
wat de zomer smeert
 28-03-2017
 At de Groot, Ella

pagina terug