Nieuws

Meteo Zeijen februari 2016

Lopende wind geeft staand weer

Februari 2016 kwam uit op een gemiddelde temperatuur van + 4,2 °C. Het langjarig gemiddelde voor februari in Zeijen staat op + 2,6°C dus de maand was aan de warme kant. In ons dorp konden wel 11 vorstdagen worden genoteerd maar tot dragend ijs kwam het al weer niet. De hoogste temperatuur werd gemeten op 1 februari: +12 °C. en het koudst was het met - 5 °C op zowel 16 als 17 februari.
Deze maand werd 68 mm. neerslag afgetapt. Het langjarig gemiddelde voor Zeijen bedraagt 59 mm. Sneeuwen deed het op 4 dagen (soms korrelsneeuw), op drie dagen viel (korrel)hagel. Onweer werd niet waargenomen.

De gemiddelde temperatuur over de meteorologische winter 2014-2015 (december, januari en februari) bedroeg + 3,4 °C en dat ligt boven het langjarig gemiddelde van
+ 2,7°C. Het was dus een tamelijk zachte winter en dat kon men merken aan de stookkosten over deze periode.
De afgelopen winter bracht aan neerslag 274 mm. en de winter was daarmee aan de natte kant. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt 223 mm.

Voor Zeijen komt het "Wintergetal van Hellman" (de som van alle negatieve etmaalgemiddelden) uit op 22,5. Dit getal is in de meteorologie een maat voor de strengheid van de winter. Daarmee valt de afgelopen winter in de categorie " zacht". Nog veel zachter waren de winters van 2007 en 2014; die vielen in de categorie "buitengewoon zacht".

Noorderstof
Daar komt mooi weer op of

 14-03-2016
 At de Groot / Erna

pagina terug