Nieuws

Meteo December 2015

Meteo Zeijen wenst allen een gelukkig 2016, een goede gezondheid en zo min mogelijk tegenwind in het leven

Meteo Zeijen december 2015

Al is de ijzel nog zo koud,
na drie dagen valt hij van 't hout

December 2015 was een bijzonder warme maand met een gemiddelde temperatuur van

+ 9,0 °C. Zo'n hoog gemiddelde is sinds 1980 niet eerder gemeten in Zeijen. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt momenteel + 3,0 °C, dus de afgelopen kerstmaand was het 6 graden warmer dan normaal. Geen wonder dat in Zeijen Noord de koolmezen al weer nestelen, de Lavatera en de rozen weer bloeien en alle bollen opkomen.  Er waren maar liefst 24 dagen dat de maximumtemperatuur 10 °C of hoger was. In totaal werden deze maand 7 datumrecords gebroken van de minimumtemperatuur en 8 van de maximumtemperatuur. Tweede Kerstdag was helemaal extreem met een minimum van +12 °C en een maximum van +14 °C.

Er waren deze maand helemaal geen vorstdagen en dat kwam sinds de waarnemingen in Zeijen slechts één keer eerder voor namelijk in december 2011. De laagst gemeten temperatuur bedroeg + 2,0 °C op 15 december. Vorst aan de grond kwam dit jaar slechts 3 keer voor

De kerstmaand bracht ons 45 mm. neerslag (normaal voor Zeijen is dat 85 mm.).Sneeuw  of hagel werden niet gezien en er kwam ook geen onweer voor.

Het jaar 2015 had in Zeijen een gemiddelde temperatuur van 10,2 °C en daarmee is 2015 – net als het jaar daarvoor - een erg warm jaar. In 2014 kwamen we zelfs uit op 11,2 °C. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt thans 9,5 °C.

In totaal viel er in het verstreken jaar 952 mm neerslag en daarmee was het jaar wat natter dan het langjarig gemiddelde voor ons dorp wat op 902 mm staat. Veel natter was het bijvoorbeeld in december 2000 toen 1264 mm. afgetapt kon worden.

Warme decembermaand,
een zwakke oogst aanstaand
  7-01-2016
 At de Groot/Lyanne

pagina terug