Nieuws

Meteo Zeijen maart 2015

                   Krachtig ijzer kan men rechten
                     maar men kan geen harde wind bevechten!

De gemiddelde temperatuur van maart 2015 was 5,7°C en dat ligt iets boven het langjarig gemiddelde voor ons dorp (5,4°C).
Het vroor nog geregeld; er waren in totaal 8 vorstdagen. De laagste temperatuur bedroeg - 3 °C (op 11 en 12 maart) en de hoogste temperatuur werd gemeten op 18 maart: + 17 °C.

De lentemaand verliep aan de droge kant met in totaal 55 mm. neerslag. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp staat nu op 64 mm. Er werd geen sneeuw waargenomen; wel hagelde het op 2 dagen.

Op 31 maart stond er in ons land een Westerstorm. In ons dorp bedroeg de zwaarste windstoot 82 km/uur en dat komt neer op windkracht 9. Voor in het binnenland is dat uitzonderlijk zwaar en het is dan ook geen wonder dat verscheidene bomen in en rond Zeijen tegen de grond gingen.

De vijf maanden waarin het gewoonlijk wel eens kan vriezen (november t/m maart) telden deze winter 43 vorstdagen. Normaal zijn dat er in Zeijen 53. Er werd slechts één ijsdag genoteerd (hele etmaal beneden 0 ̊C); gemiddeld over de laatste 30 jaar zijn dat er 12. Sneeuwen deed het deze winter op 11 dagen (normaal: 22). Het was dan ook een zachte winter.


Gaat het kind wat wild tekeer,
zeker komt er stormweer

  5-04-2015
 At de Groot, Ella

pagina terug