Nieuws

Meteo Zeijen maart 2014

Op de eerste maart

zegt men welkom aan de kwikstaart

De gemiddelde temperatuur van maart 2014 bedroeg 8,2°C en dat is in vergelijking met het langjarig gemiddelde voor ons dorp (3,8 °C) behoorlijk zacht. Een jaar geleden kwam maart uit op slechts + 1,0°C

Het vroor vrijwel niet meer; er waren maar 4 vorstdagen. De laagste temperatuur bedroeg - 2 °C en de hoogste + 20 °C.

De lentemaand verliep net als vorig jaar droog met in totaal 42 mm neerslag. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp staat nu op 64 mm. Er werd geen sneeuw waargenomen; wel hagelde het op 3 dagen.

De vijf maanden waarin het gewoonlijk wel eens kan vriezen (november t/m maart) telden deze winter slechts 16 vorstdagen. Normaal zijn dat er in Zeijen 53. Sinds de eerste waarnemingen van Meteo Zeijen (1980) werd niet eerder zo'n laag aantal vorstdagen gescoord. Sneeuwen deed het deze winter slechts op 4 dagen (normaal: 23). Ook dat is record-laag sinds 1980.

Wie altijd de wind in de rug wil hebben komt nooit thuis.

 18-04-2014
 At de Groot, Migchiel

pagina terug