Nieuws

Meteo Zeijen maart 2013

Het begin van de lente is niet altijd rijst met krenten
 
Maart heet in de volksmond 'lentemaand' maar daarvan hebben we dit jaar weinig gemerkt, ook al werd het al op 5 maart 17 °C. De gemiddelde temperatuur van maart 2013 kwam uit op 1,0 °C en na maart 1987 (toen + 0,4 °C) was het in Zeijen niet meer zo koud in de maartmaand. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp bedraagt momenteel 5,3 °C.
Maart telde maar liefst 22 vorstdagen en dat is een record sinds het begin van de waarnemingen in Zeijen in 1980. Ook waren er nog 2 ijsdagen (hele etmaal beneden 0°C), namelijk op 11 en 22 maart. Zo laat in maart werden in ons dorp nog nooit ijsdagen gemeten.
'Recordhouder' tot nu toe was 8 maart 1987.
De laagste temperatuur bedroeg - 6 °C en de hoogste + 17 °C. In het weekend van 23 en 24 maart stond er een stormachtige oostenwind (windkracht 8) en was het met een gevoelstemperatuur van – 14°C snijdend koud.
Al met al geen aangenaam zachte lentemaand maar voor de amateur-meteoroloog wel een maand om van 'te smullen'.
 
De lentemaand verliep net als vorig jaar droog met in totaal 21 mm neerslag. Het langjarig gemiddelde voor ons dorp staat nu op 65 mm. Op 15 dagen werd sneeuw waargenomen en ook dat is een maartrecord sinds de waarnemingen in Zeijen.
 
Koude in maart,
dan een lente te paard en vruchten in de haard
  4-04-2013
 At de Groot/Lyanne, Henk

pagina terug